Lektura na dziś: „DRESS CODE dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”

Spotkanie biznesowe, rozmowa kwalifikacyjna, premiera, po której odbędzie się eleganckie przyjęcie, a może wytworna gala, gdzie nawet drobne sprzeniewierzenie zasadom dobrego stylu, urosnąć może do rangi wielkiego, modowego ‚faux paus’? Jeśli trapi Cię nieznajomość reguł dotyczących właściwego doboru garderoby do miejsca, czasu i okoliczności, poradnik „DRESS CODE dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa Ireny Kamińskiej – Radomskiej i Agaty Tanter, wydaje się idealnym rozwiązaniem na styczniowe wieczory…

…i efektowną codzienność. Bo mało co  dodaje pewności siebie bardziej aniżeli świadomość własnej, niewymuszonej elegancji. A o elegancji Irena Kamińska – Radomska (wykładowca The Protocol School of Poland, szerszej publiczności znana jako mentorka programu Projekt Lady stacji TVN) oraz Agata Tanter (redaktor naczelna portalu Lamode.info) wiedzą jak mało kto. Mające swoją premierę 23.11.2016, 336 – stronicowe kompendium zasad dobrego stylu „DRESS CODE”, stanowi – według nas – jedną z najciekawszych, obok poradnika „Pokaż swój styl” autorstwa niezastąpionej Aimee Song, autorki bloga Song of Style oraz świetnej”Modoterapii” Antoniny Sameckiej, pozycji wśród najnowszych książek w kategorii style / fashion. Dlaczego? W dzisiejszych czasach trudno przejść obojętnie obok tematów związanych z dress code’em: kolacja, premiera, spotkanie służbowe, rozmowa kwalifikacyjna – na co dzień bombardowani jesteśmy dziesiątkami okazji, które rządzą się własnym elementarzem zasad. Jak wyjść cało z modowej batalii?

dress-code-dla-kobiet-zasady-dobrego-stylu-i-wizerunku-b-iext45733951
Okładka książki „DRESS CODE”, zdjęcie autorstwa Asi Typek / źródło: materiały prasowe

Choć ‚dress code‚ zwykło się uznawać za narzucony odgórnie system reguł, będących raczej przykrym obowiązkiem, aniżeli ucztą dla koneserów mody, autorki książki dowodzą, że traktowany „na luzie” doskonale współgra z indywidualnym stylem, a potrzeba dopasowania się do sytuacji nie musi oznaczać pełnej rezygnacji z dodatków garderoby, z którymi nie potrafisz się rozstać w codziennych stylizacjach. Bo wg Ireny Kamińskiej i Agaty Tanter ‚dress code’ to nie tylko umiejętność dostosowania stroju do okazji, ale szerzej: dobór garderoby do pozycji zawodowej, społecznej, wieku, urody, pory roku czy – przede wszystkim – własnej osobowości i stylu, który – niepowtarzalny – nie powinien ginąć w natłoku odgórnie narzuconych zasad.

14818962265310393-jpg-gallery-big-iext47197413
Źródło: empik.com

„DRESS CODE dla kobiet” to książka idealna na wszystkich z nas, które pragną wiedzieć, jak ubrać się odpowiednio do okazji, być pewną siebie i poczuć siłę własnej atrakcyjności. Co stanowi, według nas, ogromną zaletę przedstawianej przez nas książki? Z powodzeniem możemy nazwać ją ucztą dla wiedzy… i oka. Bo poza rzeczowymi poradami (szczegółowa gradacja strojów, zasady tworzenia garderoby czy podział typów urody, okraszone inspirującymi cytatami), w środku znajdziecie świetne zdjęcia, ilustracje i modowe szkice. Zdjęcia (w tym okładkowe) wykonała ceniona Asia Typek;  modowe ilustracje – niezastąpiona Anna Halarewicz. Podsumowując „DRESS CODE” to książka, dla której każda z nas powinna przygotować miejsce na półce. Dlaczego? W sposób dyskretny, nowoczesny i stylowy – a przede wszystkim: nie omijając wielkiej mody – pokazuje jak zbudować własny, niezastąpiony styl.  Wiedza, tradycja, kontrolowana zachowawczość, a przy tym – niekwestionowana nowoczesność i powiew świeżego spojrzenia na modę. Takie połączenia lubimy!

14818962265500394-jpg-gallery-big-iext47197414
Źródło: empik.com
„DRESS CODE dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, wydawnictwo Świat Książki,wyd. 1, data premiery: 23.11.2016 r., ilość stron: 336; książka dostępna na stronie empik.com  (zobacz tutaj) w cenie: 44,91 zł.

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s